• Vikend delavnice za učno uspešne učence 6. – 9. razreda ob 120-obletnici rojstva Srečka Kosovela
  Na Osnovni šoli Srečka Kosovela Sežana so 22. in 23. marca že drugo leto zapored potekale aktivnosti za nadarjene, učno motivirane, uspešne učence ter učence s posebnimi interesi od 6. do 9. razreda pod naslovom Nočitev pri Srečkotu. V petek smo učencem pripravili različne delavnice, ki so jih vodili učitelji iz šole in zunanji izvajalci, katerim se zahvaljujemo za njihovo pomoč pri izpeljavi zanimivih delavnic. Na začetku jim je naš bivši računalničar, Dalibor Čotar, predstavil japonsko strateško (miselno)  igro Go, v kateri so se kasneje tudi preizkusili. Čudoviti zvoki so nastali v instrumentalni glasbeni delavnici z Iztokom Cergolom. Pri gledališki … Preberi več
 • Kibernetski dan ljubezni 
  Na mlade v digitalnem svetu prežijo številne nevarnosti, hkrati pa digitalno okolje odpira tudi priložnosti. O tem, pa tudi o varnih spletnih zmenkarijah in spletnem groomingu, smo v sredo, 14. februarja, v sodelovanju s Telekomom Slovenije pripravili interaktivno delavnico, ki se je je udeležilo 58 učencev od 4. do 9. razreda. Nekateri med njimi v digitalni svet šele vstopajo, drugi pa so v njem že dlje časa prisotni. Z udeleženci delavnice je skozi kviz, igro GIGA spomin in izdelovanje grafitov potekal interaktiven, zabaven in hkrati poučen pogovor o pasteh, ki nanje prežijo v digitalnem svetu, kako se jim izogniti, pa … Preberi več
 • Ven iz vsakdana 
  Povezovanje in naučene veščine v naravi  Zaželeli smo si ven iz poplave dražljajev v življenje brez medijev, prometa in vrveža. Tako smo se v petek, 24. novembra, z nekaterimi radovedneži (7. r. – 9. r.) podali na navdušujočo dogodivščino, na vikend tabor v Rakov Škocjan. Tabor, ki je potekal v osrčju narave, je bil odlična priložnost za raziskovanje in odkrivanje neznanega. Vemo, da nam učenje po načelih doživljajske pedagogike omogoča, da razvijamo spoštovanje do narave in drugačnosti.  Sprva smo se preizkusili v lokostrelstvu in odkrivali moč čutil pri orientaciji v naravi. Večer pa smo preživeli v družbi meteorologa, ki nam … Preberi več
 • Zakaji in zatoji radovednosti ali odkrivanje želja z učenci s posebnimi interesi
  Ste se vprašali, zakaj ste tukaj? Zakaj ste bili vabljeni na prvo srečanje v šolskem letu 2023/24? Potem ste na pravem kraju. Tako sva učiteljici Katja Trampuž in Vesna Perhavec nagovorili učence. V ponedeljek, 2. 10. 2023, prav na prvi dan Tedna otroka, smo se vsi nadobudni zakajčki, radovedneži in raziskovalci sedmih, osmih in devetih razredov zbrali na prvem raziskovalnem srečanju. Zastavili smo si naslednje cilje oziroma kriterije uspešnosti: -–           se pogovorimo, povemo želje, interese za delo v letošnjem šolskem letu, -–           izberemo okvirne vsebine in teme za srečanja, -–           določimo vloge pri sprejemu učencev iz Češke in -–           se … Preberi več