• Obeležitev svetovnega dneva čebel na OŠ Srečka Kosovela Sežana (26. 5. 2023)
  V okviru dela z nadarjenimi, učno uspešnimi učenci in učenci s posebnimi interesi smo imeli v maju načrtovane vikend delavnice v CŠOD Soča, vendar so nam bivanje odpovedali zaradi nezaključene prenove doma. Tako smo se mentorji za nadarjene učence ponovno zbrali in v mesecu maju in juniju pripravili tri različne aktivnosti. Prva je bila vezana na svetovni dan čebel, ki na pobudo Slovenske čebelarske zveze poteka 20. maja. Glede na to da imamo na šoli izbirni predmet čebelarstvo, smo se odločili, da bomo en popoldan posvetili odkrivanju skrivnostnega sveta čebel. Z učenci, ki so se prijavili, smo se dobili v … Preberi več
 • Banksy – Veliki Komunikator (6. 4. 2023)
  Z nadarjenimi in učno uspešnimi učenci na likovnem področju smo si v četrtek, 6. 4. 2023, v Saloni Deglli Incanti v Trstu ogledali razstavo aktualnega grafitarja Banksyja.  Njegova likovna dela ne predstavljajo le običajne ulične umetnosti, temveč označujejo Banksyja predvsem kot političnega aktivista. Ob delih smo tudi mi razmišljali o naši družbi, kaj nam ponuja, katere so naše vrednote in kaj bi lahko spremenili, da bi bila naša družba boljša. Banksyjeva protestna sporočila so večkulturni osebni jezik, ki jih prenaša na ljudi skozi grafite in jih ob opazovanju lahko razume cel svet. Videli smo predmete, fotografije, spominke, šablone za grafite, … Preberi več
 • Nočitev pri Srečku (17. – 18. 3. 2023)
  Z Nočitvijo pri Srečku  smo na prav poseben način obeležili 119-letnico rojstva Srečka Kosovela. S skupino šestdesetih učencev (nadarjeni, učno uspešni učenci in učenci s posebnimi interesi) smo noč iz petka na soboto (17. – 18. marec 2023)  preživeli na šoli. V dveh dneh so se učenci razporedili v 10 različnih delavnic. V petek je skupina učencev pod vodstvom učiteljic Silvije Oven in Neže Pahor zavihala rokave, si nadela predpasnike in nam v delavnici »Masterchefa« za večerjo pripravila domače rezance z omako ter napekla preko 120 palačink.  V umetniški ustvarjalnici so se učenci s pomočjo učiteljice Sabine Erjavec prvič preizkusili v kaligrafiji … Preberi več
 • Popoldan pri Srečku (27.1.2023)
  V okviru dela z nadarjenimi, učno uspešnimi učenci in učenci s posebnimi interesi je naša šola ponudila učencem od 6. do 9. razreda raznolike dejavnosti, ki so se odvijale v petek, 27. januarja 2023 med 15.00 – 18.00 uro. Učenci so lahko izbirali med naslednjimi zanimivimi delavnicami:  »Impro« delavnica (delavnica improvizacije) in delavnica imenovana Socialne igre (namenjena spoznavanj, povezovanju …);  Umetniška/ustvarjalna delavnica;  Šifriranje (logika, matematika);  Male sive celice;  Literarni kotiček.  1. »Impro« delavnica in Socialne igre so se izvajale pod mentorstvom učiteljice Tanje Pangerc Žnidaršič. Učenci so izvajali vaje, ki spodbujajo zaznavanje okolice, sebe, svojega telesa in soigralcev. Po sklopu … Preberi več