V sredo, 14. 10. 2024, so se vsi učenci lokavske šole odpeljali na kmetijo v Prešnico pri Kozini. Obiskali so kmetijo Pr’ Birtovih. Najprej so se s kmetom Domnom odpravili na bližnji pašnik, kjer so videli, kako se ročno molze krave in po želji tudi sami poskusili. Seznanili so se tudi s strojno molžo krav. Ob vračanju s pašnika jih je z glasnim riganjem pozdravil Urškin osliček Ben. Ko so prišli na kmetijo, so jih postregli s pravo kmečko malico. Po malici jim je Domnova mama predstavila peko kruha iz domače moke. Vsak učenec si je spekel svoj hlebček. Med peko kruha so si ogledali izdelavo sira in jogurta. Na koncu so skupaj s kužkom Bonijem in ponijem odšli v njihov živalski park. Tam so videli še račke, gosi, kunce, prašičke, koze in teličke. Učiteljice so učence zelo težko motivirale za odhod proti šoli, saj bi vsi najraje ostali še tam in skrbeli za živali.