V ponedeljek, 18. 3. 2024, ko mineva 120 let rojstva Srečka Kosovela, bomo na šoli to pomembno obletnico obeležili s projektnim dnevom – dnevom šole. Učenci bodo pri vseh urah spoznavali pesnika Srečka Kosovela, po katerem je poimenovana naša šola, in tako počastili ta pomemben jubilej. Učitelji bodo z različnimi dejavnostmi v okviru predmetov, ki jih poučujejo, učencem približali pesnika iz različnih vidikov. Poleg njegove poezije bodo tako učenci izvedeli veliko tudi o njegovem življenju, odnosih, spoznali obdobje, v katerem je živel in ustvarjal, prepevali njegove uglasbene pesmi, se sprehodili do njegovega spomenika … Ta dan pa bomo na šoli gostili tudi Petra Patajaca, priznanega in vrhunskega slovenskega kuharja, ki bo za to priložnost pripravil poseben Srečkov meni.