V torek, 27. 2. 2024, je učence po kosilu pričakalo presenečenje. Obiskala sta jih terapevtski par – psiček Oli in njegova skrbnica Bojana Česnik, ki je prostovoljka v društvu Tačke pomagačke. S svojim izšolanim terapevtskim psičkom razveseljuje in pomaga v različnih ustanovah širom Slovenije.

Društvo Tačke pomagačke deluje že vrsto let. Njihovi člani obiskujejo veliko ustanov po Sloveniji, kjer izvajajo različne programe (terapije s pomočjo psov, aktivnosti s pomočjo psov, družabništvo ter osveščanje otrok in mladostnikov o pravilnem odnosu do živali).

Učenci so vse to z zanimanjem gledali, poslušali in spoznali, da so terapevtski psi z vodniki posebej šolani za to delo. Psi so izredno socializirani, negovani, dvakrat letno veterinarsko pregledani (vključno s parazitološko preiskavo), predvsem pa zelo prijazni, igrivi, nežni in kar je najpomembnejše obožujejo otroke. Med obiskom so vedno pod nadzorom vodnika.

Učenci so strnili svoje vtise v sliki in besedi. Pokukajte v galerijo fotografij.