V ponedeljek, 5. 2. 2024, so na PŠ Lokev sprejeli bodoče prvošolce in njihove starše. Starejši učenci so jih popeljali po šoli in jim razkazali prostore. Nato so se vsi skupaj zbrali v učilnici 1. in 2. razreda, kjer so prisluhnili pravljici Diamant v snegu. V njej se je krtek odpravil na raziskovanje zasneženega gozda in je na poti odkril nekaj čarobnega – diamant. Želel ga je pokazati svojim prijateljem, vendar je diamant v njegovih rokah spreminjal obliko in je postajal čedalje manjši in manjši, dokler ni izginil. Jež, veverica in zajec so mu povedali, da je našel ledeno svečo, ki se je stalila. Prav tako so otroci v svoje roke dobili krtkove diamante, ki so izginili in pustili le mokre sledi. Bodoči prvošolci so kot pravi šolarji ustvarili ilustracije, ki so jih razstavili na tablo. Čisto za konec so se skupaj s šolarji igrali v kotičku in tako se je zaključil dan odprtih vrat.

Fotografije: Arhiv vrtca Lokev