PONEDELJEK

V ponedeljek, 22. 1. 2024, so se učenci 6. B, C (fantje) in D razreda odpravili na smučarsko šolo v naravi v CŠOD Cerkno. Po prihodu so si izposodili smučarsko opremo in ob 11h so pričeli s tečajem smučanja. Pridno so drseli in usvajali smučarske osnove. Po kosilu smo se odpravili na »fotolov«, kjer smo spoznavali znamenitosti mesta Cerkno. Popoldne smo spoznali Fis pravila o obnašanju na smučišču, po večerji pa smo se odpravili še na nočni sprehod z lučkami po starem delu Cerknega. Ob povratku smo se na hitro umili, preoblekli v pižame ter se odpravili sanjam nasproti.

TOREK

Dan smo začeli z dobrim zajtrkom in se polni energije in pričakovanj odpravili na smučišče. Tam smo se razdelili po skupinah, začeli pridno trenirati in tudi začetniki smo že naredili prve zavoje. Ob 13:00 smo zaključili s smučanjem in se odpravili v dolino na kosilo. Ker smo že včeraj odkrivali Cerkno, smo danes ostali v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti. Izdelali smo svoje lutke in ponovili pravilno zabijanje in puljenje žebljev. Po okusni večerji smo odšli v prostore društva Laufarija Cerkno, kjer so nam predstavili njihove tradicionalne pustne maske ter način izdelave le teh. Komaj čakamo, kaj bo poleg odlične smuke prinesel jutrišnji dan.

Pozdravi od šestih razredov in njihovih učiteljev