V četrtek, 16. novembra 2023, je učence podružnične šole s svojim predavanjem presenetil gospod Marjan Olenik. Zanj lahko rečemo, da je velik ljubitelj gora, potovanj, živali, narave, fotografije in še bi lahko naštevali. Je Lokavec, zato se je kar sam ponudil, da bi lokavskim otrokom spregovoril o znamenitostih in drugačnostih, o bogastvu in revščini dežel, ki jih obiskuje. Na PŠ Lokev je bil gost že leta 2019, ko je spregovoril o Ekvadorju in Galapaškem otočju.

Tokrat pa jim je spregovoril in v filmu prikazal: Gorovje z opicami, ki jih imenujejo opice krvavečega srca, krokodile, delujoči vulkan, katerega razlitje lave je g. Marjan slikal v živo, zakopana svetišča v zemlji, slike otrok, ki skrbijo za živali, puščavo, depresijo -116 m, …

Povedal jim je, da je ena najrevnejših držav na svetu, da je sedaj pri njih leto 2016, da je najvišji vrh visok 4620 m, da dežela ni bila kolonizirana od drugih držav, razen malo pred drugo svetovno vojno, …

Ali morda veste, katero državo jim je predstavili in na kateri celini se nahaja?

Odgovor na vprašanje pošljite na e-naslov ps.lokev(*na)gmail.com. Napišite ime, priimek in razred. Veseli bodo vašega odgovora.

(*na) v email naslovu nadomestite z @