Konec lanskega šolskega leta sta učenki Andreja Petaros in Manca Dolenc  sodelovali na 7. geografskem natečaju po FABIANIJEVIH POTEH z naslovom »Ustvarjalna geografska predstavitev mojega kraja«, na katerem so sodelovale šole iz celotne Slovenije in zamejstva.   Učenki sta ustvarili prospekt o Lokvi. Poleg osnovnih podatkov sta zajeli vse pomembne naravne in družbene značilnosti. Prospekt krasijo številne fotografije, ki prikazujejo glavne znamenitosti kraja. Nedvomno ima izdelek veliko uporabno vrednost, ki bo lahko privabil turiste v to čudovito kraško vas. Svečana podelitev je bila v soboto 21. oktobra 2023, kjer sta Manca in Andreja  za svoj prospekt o Lokvi prejeli srebrno priznanje.

 Istočasno je potekal tudi 10. mednarodni bienale otroškega prostorskega oblikovanja Po Fabianijevih poteh. Na razstavi v Gradu so predstavljene prostorske rešitve likovnih nalog v fotografijah, risbah, grafikah in maketah. Arhitekturni elementi, ki sta jih v glini oblikovala Emir Poulakas in Ismail Čejvanović, so bili nagrajeni z bronastim priznanjem. Vsem nagrajencem iskreno. čestitamo.

Mentorja: Danilo Ravbar in Mateja Melan

Foto: Vlasta Markočič