V sredo, 7. 6. 2023, je v Slovenski Bistrici potekalo finalno prvenstvo Slovenije v atletiki za osnovne šole. Tekmovanja se je udeležilo 7 učencev naše šole, domov pa so prinesli kar 2 zlati medalji.

V kategoriji starejših deklic je Živa Pfeifer v teku na 300 metrov s 1. mestom in časom 39,64 osvojila naslov državne prvakinje. Dekleta v zasedbi Naja Mevlja, Eliza Grubar, Živa Pfeifer in Lana Pajer (Ana Julija Špan) so bile prav tako državne prvakinje v štafeti 4 x 100 metrov z osvojenim novim državnim rekordom za osnovne šole 49,84.

Poleg že omenjenih učencev so se odlično odrezali tudi Lana Pajer, Eliza Grubar in Matevž Tučka.

V šoli smo državnim rekorderkam pripravili manjše presenečenje s sprejemom v jedilnici.

Vsem učencem iskreno čestitamo!