Za nami je prvi dan bivanja v prečudovitem raju skoraj med oblaki, v Livških Ravnah. Po prihodu in  namestitvi smo se odpravili na spoznavanje okolice prežete z zanimivimi pojavi, tudi kraškimi. Učenci so se razdelili v dve skupini. Prva skupina si je ogledala visokogorski kraški pojav, Kavško jamo. Druga skupina je raziskovala gozdni ekosistem z gozdnimi prebivalci in njihovimi sledmi. Po večerji je sledil nočni pohod, kjer nam je učitelj povedal veliko zanimivosti o okoliških vaseh. Sprehodili smo se do mejnega kamna, ki označuje mejo med Slovenijo in Italijo.

Danes pa so pred nami nove dogodivščine. Jutro se je začelo v kulinarično-ustvarjalnem vzdušju. Za dobro jutro se je ena skupina učencev preizkusila v pripravi kobariških štrukljev, druga pa je spoznala kamišibaj in se preizkusila v izdelavi risb in pisanju zgodbe za svojo kamišibaj predstavo.

Veselimo se popoldneva in prihodnjih dni – novim dogodivščinam na proti!