Kulturni dan v torek, 21. 2. 2023, smo vsebinsko prilagodili dnevu namenjenemu pustnemu rajanju in odganjanju zime. Ustvarjali smo slikopise, likovne pesmi, plakate in haikuje z pustno tematiko, kar se je izkazalo za kratkočasno in zabavno.

Že pred torkom smo šolo primerno okrasili, na pustni torek pa smo postavili razstavo v šolski jedilnici z vsemi stvaritvami, ki so nastale na ustvarjalnih delavnicah kulturnega dne. Dan smo zaključili z povorko po Sežani, mimo stare šole do občine, po Partizanski cesti vse do nakupovalnega centra in nazaj.

Naj omenimo še zelo opazno popestritev naše razstave. To so čudovite pustne maske, ki jih izdeluje nadarjena devetošolka naše šole – Lana Svetina. Razstavo si lahko ogledate še v tem tednu, vzdušje na šoli in povorki pa smo ujeli tudi v priložene fotografije.

Mateja Melan