Četrtkovo jutro se je kot pretekle dni začelo z raznovrstnim zajtrkom. Temu je sledilo doživljajsko učenje na prostem Misija CŠOD. Razdelili smo se v več skupin in s pomočjo IKT tehnologije opravili orientacijski tek s poudarkom na reševanju raznovrstnih nalog. Pri naslednji delavnici smo spoznavali izvor imena doma Trilobit in naredili odlitek fosila, medtem ko je druga skupina trenirala veslanje. Nato smo se zamenjali. Po odličnem kosilu sta potekali dve dejavnosti. Spoznali smo postopek pravilne izdelave ognjišča v naravi in preprostega bivaka. Pozno popoldne smo spremljevalci s pomočjo domskega osebja pripravili presenečenje za učence, ki so v tem tednu praznovali rojstni dan. Ob mraku smo se vsi zbrali na igrišču, oblikovali krog za slavljence in jim zapeli ob spremljavi harmonike. Prijazna kuharica pa je prinesla veliko torto, s katero smo se z veseljem posladkali. S tem pa presenečenj še ni bilo konec. Praznovanje se je preselilo ob taborni ogenj, kjer je prasketanje ognja preglasilo glasno petje in ples. Učitelj Matej nam je spekel kostanj, ki smo ga z užitkom pojedli.

V petek dopoldne nas čaka še tekmovanje v Trilobitlonu, kjer bomo prikazali osvojene veščine. Po kosilu se vračamo proti domu. V Sežano bomo prispeli predvidoma ob 16.30.