Tretji dan naravoslovnih dejavnosti v Javorniškem Rovtu smo pričeli s spoznavanjem živali v celinskih vodah. Po uvodnem predavanju smo se peš odpravili proti Domu Pristava. S pomočjo cedil smo raziskali življenje v jezeru in potoku. Sledila je skupna analiza zbranih podatkov.

Za čas kosila smo se vrnili v dom, kjer je že prijetno dišalo po gobovi juhi iz jurčkov nabranih na včerajšnjem pohodu. Tudi prosti čas po kosilu aktivno preživljamo ob različnih športnih igrah. Popoldanski dejavnosti sta potekali v dveh skupinah. Med tem ko je ena skupina izpopolnjevala plezalno znanje, je druga skupina spoznala veslanje s kanujem v smaragdno zelenem jezeru ob domu. Začetni strah smo po prvih zaveslajih brez težav premagali in izredno uživali. Najbolj pogumni so celo preizkusili temperaturo vode. Posebno doživetje pa je bil mimohod krav, ki so jih gnali s planinskih pašnikov v dolino. Zelo pogost obiskovalec doma so tudi smrdljive stenice, ki jih po načelu »živi in pusti živeti« vztrajno vračamo v naravo. Večer smo zaključili z izdelavo animiranega filma.