V okviru projekta ODKRIVAM SLOVENIJO S KORAKI smo se odpravili na skupni pohod z učenci in starši v soboto, 14. maja 2022.

Zbrali smo se pred šolo ob 10.00 in se odpravili peš proti Lenivcu in nadaljevali pot po vrhoveljski cesti proti Medvedjaku. Vreme nam je bilo naklonjeno in ob prihodu na vrh smo imeli krasen razgled od Tržaškega zaliva  pa vse  do Gradeža. Za pot smo potrebovali zgolj uro in 10 minut. Med počitkom smo izpolnili pohodniške knjižice, pomalicali in naredili nekaj lepih fotografij.

Ob prihodu v Sežano so se otroci še posladkali s sladoledom (hvala Marko 😉) in prijetno utrujeni, vendar polni lepih vtisov odšli vsak svojo pot…

Najbolj uspešne, tiste, ki so izbrali vsaj 17 od 20-ih pohodov, bomo ta petek (17. junija) pospremili v Pustolovski park v Postojno, kamor se bomo odpeljali z vlakom.

V naslednjem šolskem letu načrtujemo obuditi nekakšen planinski krožek, v katerem bomo lahko v našem spremstvu organizirali izlete vsako prvo soboto v mesecu, tako da vabljeni k vpisu.

Mentorici: Katja Kovač in Andreja Gulič