Tudi letos smo obeležili praznik čebel in šolo okrasili v duhu tega praznika, pripravili priložnostno razstavo, pri pouku smo se pogovarjali in ustvarjali na temo čebel, v sklopu izbirnega predmeta Vzgoja za medije so učenke z mentorico Moniko Grmek raziskale življenje čebel in pripravile članke, ki jih objavljamo v nadaljevanju. Učenci  izbirnega predmeta Čebelarstvo, ki poteka pod mentorstvom učitelja Igorja Medena, so obiskali učence od 3. do 6. razreda in predstavili šolski čebelnjak, čebelje družine in delo mladega čebelarja (oprema čebelarja, skrb za čebele in čebelnjak, točenje medu …).

Ne pozabimo, da brez čebel ni življenja, zato skrbimo zanje tudi tako, da posadimo medovite rastline, drevesa na vrtove in parke ali cvetlice v balkonske zasaditve.

Čebele in njihov pomen za ljudi: Povezava (pdf)

V nadaljevanju si oglejte nekaj utrinkov iz našega ustvarjanja.

Silvija Oven

1

Slika 1 of 8