Simbioza giba je nacionalni projekt ozaveščanja in spodbujanja k gibalno športnim aktivnostim vseh generacij in je vseslovenski prostovoljni projekt na področju gibanja in medgeneracijskega sodelovanja. Letos je potekal od 9. do 16. maja po vsej Sloveniji.

Tudi na lokavski šoli so učenci povabili svoje starše in stare starše v šolo in izvedli dve dejavnosti. Najprej so se skupaj s trinajstimi starši, babicami in dedki odpravili po poljskih in gozdnih poteh v bližnjo okolico Lokve. Prehodili so 4 km.

Drugega srečanja se je udeležilo osem starejših. Z učenci in učiteljicami so se na šolskem igrišču razgibali z gimnastičnimi vajami, tekmovali v šaljivih štafetnih igrah in srečanje zaključili z igro med dvema ognjema.

Bilo je zelo prijetno in vsi prisotni so izrazili željo, da se večkrat dobijo, saj taka srečanja povezujejo in bogatijo medsebojne odnose.

Aktiv PŠ Lokev