V torek, 14. 9. 2021, smo na podružnični šoli Lokev izkoristili še zadnje tople dneve bogate s sončnimi žarki in organizirali jesenski kros. Naši učenci so najprej prisluhnili zgodbi z naslovom Velika dirka in razmišljali o pomenu sodelovanja na tekmovanju, vztrajnosti in športnem sprejetju porazov.

Nadeli smo si nahrbtnike in se odpravili po gozdnih poteh do pokošenega travnika, ki je bil naše prizorišče za tekmovanje. Učenci so se pomerili med seboj v štirih skupinah in prav vsi ponosno pritekli na cilj. Po krajšem odmoru in okrepčilu so se igrali še različne igre, ki so se jih igrali pastirji (lovljenje, kamenčke talat in gnilo jajce).

Ko smo prispeli nazaj v šolo, so prav vsi učenci prejeli priznanja za sodelovanje, saj so resnično tekmovali s srcem, kot je to storil tudi polžek Hu iz zgodbe. Najhitrejši so prejeli tudi priznanja za osvojeno 1. mesto.

Aktiv PŠ Lokev