Olimpijski komite Slovenije je v sodelovanju z Europlakatom, Slovenskim paralimpijskim komitejem in Veleposlaništvom Japonske v Sloveniji razpisal natečaj za olimpijski plakat Tokio 2020. Namen akcije je bil promovirati šport, olimpizem, olimpijske simbole in vrednote ter krepiti zavedanje predšolskih otrok, šolske in srednješolske mladine o prihajajočih poletnih olimpijskih igrah Tokio 2020, ki bodo med 23.7. in 8.8.2021 in poletnih paralimpijskih igrah Tokio 2020, ki bodo med 25.8. in 6.9.2021.

Na natečaju so s svojimi deli sodelovali Žak Samsa, Lana Fabjan Ravbar in Tara Mijatović. Plakat Žaka Samse se je v kategoriji osnovnih šol uvrstil v finalni izbor, to je med 10 najboljših plakatov, ki bodo objavljeni na javnih površinah po celi Sloveniji v obliki jumbo plakatov.

Čestitamo.

Mentorici Ana Glažar in Vesna Muha

ptr