Četrtošolci smo v začetku maja sodelovali v aktivnosti Dan za spremembe 2021, ki jo je organiziral Zavod Sopotniki – zavod za Medgeneracijsko solidarnost.
Zavod Sopotniki se je obrnil na nas s prošnjo, da bi naši učenci poslikali platnene torbice, ki bi jih podarili starejšim občanom za potrebe nakupovanja. Na prošnjo smo se z veseljem odzvali.
Najprej smo si ogledali risanko, ki so nam jo posredovali ter otroke seznanili z delom Zavoda Sopotniki ter s pomenom medgeneracijskega sodelovanja. Otroci so na torbice naslikali vesele motive, ki so jim prišli na misel ob spominu na njihove babice in dedke.
Člani Zavoda Sopotniki torbice že delijo med starejšimi občani in z njimi rišejo nasmeh na njihovih obrazih.

Veseli smo, da smo lahko prispevali k medgeneracijski solidarnosti.

aktiv 4. razreda