Tretji in četrti dan so se izvajale enake dejavnosti kot drugi dan, le da so se skupine zamenjale. Izvedli smo daljši pohod, kjer so učenci spoznavali okolico Gorenj. Hodili smo po mogočnih pohorskih gozdovih in se naužili svežega hribovskega zraka. V gozdu vladata mir in tišina. Med pohodom smo imeli več manjših postankov, kjer smo malce zadihali, popili požirek vode in opazovali okolico. Malicali smo na lepi jasi sredi gozda. Najvišja točka, na katero smo se povzpeli, je merila 1050 metrov, tako da smo premagali približno 300m višinske razlike od doma v Gorenjah. Pohod nas je kar utrudil, a smo se okrepčali z okusnim kosilom. Pred kosilom smo obeležili rojstne dneve, saj so v času šole v naravi trije učenci praznovali rojstni dan. V popoldanskem času smo spoznali hojo po elastičnem traku, imenovano slack-line. Gre za družabno in zabavno dejavnost na prostem, kjer izboljšamo nadzor telesa in ravnotežja. Učenci so se pogumno spopadli z izzivom, po traku so spremljali svoje sošolce in se naučili, kako pomembna je medsebojna komunikacija in pomoč, da je naloga uspešno opravljena. V nadaljevanju so se naučili zakuriti ogenj v naravi. Najprej so nabrali drobno dračje, sledile so nekoliko debelejše vejice, na koncu pa debelejše veje. S pomočjo učiteljice so zakurili ogenj, v žerjavici pa so si spekli jabolko, ki so ga na koncu tudi pojedli. Učenci so spoznali osnove orientacije v naravi, določali smeri neba in azimut ter se spopadli s čisto pravim orientacijskim tekom. Nalogo so odlično opravili. Po povratku v dom je sledila večerja, nato pa družabne igre, v četrtek pa zaključni večer, kjer so učenci zakurili taborni ogenj. Tudi ta dva dneva sta minila kot bi trenil. V petek nas čaka še ogled Lovrenških jezer, ki ga vsi že nestrpno pričakujemo.

Povratek v Sežano bo danes, v petek, 11. septembra 2020, predvidoma med 16.30 in 17.00 uro.