V ponedeljek, 7. septembra 2020, so učenci 7.b, 7.d in 7.e odšli v šolo v naravi v Gorenje nad Zrečami.

Ko smo prispeli v Gorenje, so se učenci najprej namestili po sobah. Sledilo je kosilo, nato pa so se pričele dejavnosti po programu. Najprej smo se sprehodili skozi vas, da spoznamo kraj, v katerega smo prišli. Učiteljice naravoslovja in CŠOD Gorenje so nam predstavile majhno vasico, v kateri bivamo in nam povedale nekaj zanimivosti. Nad vasico kraljuje cerkev Sv. Kunigunde, katere značilnost je posebna kamnita kritina, ki omogoča, da ob deževjih voda lepo odteče. Sprehodili smo se do kmetije, na kateri se nahaja farma jelenov in damjakov. Učenci so imeli priložnost, da so si od blizu ogledali jelene, jih nahranili z jabolki, v roke pa so prijeli tudi čisto pravo jelenovo rogovje. Na poti nazaj proti domu smo se ustavili na razgledni točki, iz katere se lepo vidi Donačka Gora ali štajerski Triglav, kot ji pravijo domačini. Videli smo tudi Boč, v daljavi pa se celo vidi zagrebško Slijeme. Iz razgledne točke so se lepo videle tudi Slovenske Konjice, skozi katere vodi pot do Gorenj. Po končanem ogledu razgledne točke je sledil povratek v dom in večerja. Po večerji smo se podali na nočni pohod po okolici Gorenja. Pohod je bil zelo zanimiv. V trdni temi smo si pri hoji pomagali s svetilkami, kar je bilo še posebej razburljivo. Po končanem pohodu so sledile priprave na spanje in nočni počitek.

Po dolgem nočnem bojevanju s komarji smo polni energije pričeli z dopoldanskimi aktivnostmi. Ena skupina je imela delavnico polstenja oz. filcanja, ki je najstarejši postopek obdelovanja volne. Učenci so spoznavali različne vrste volne. Učiteljica Nada je učencem predstavila, kako nastane preprost izdelek iz filca. Po razlagi si je vsak učenec izdelal obesek za ključe, ki ga bo odnesel domov. Druga skupina je spoznavala življenjsko pestrost Pohorja, določali so rastline in živali v potoku, merili pH tal in razmišljali o vplivu neživih dejavnikov okolja na organizme. Tretje skupina pa je odšla na daljši pohod v okolico Gorenj. Po kosilu so učence čakale nove aktivnosti: lokostrelstvo, kjer so se naučili pravilnega rokovanja z lokom in se po nekaj poizkusih  odlično izkazali v streljanju v tarčo, orientacija v naravi, slack-line in kurjenje ognja v naravi. Na ognju so si spekli tudi jabolka. Po večerji je sledil družabni večer, športne igre, učenci so spoznali tudi cirkuške trike. Dan se je hitro prevesil v noč. Veselimo se dejavnosti, ki so na urniku v sredo.