V petek, 29. novembra 2019, smo za skupino nadarjenih in motiviranih učencev izvedli poučno ekskurzijo v Novo Gorico. Obiskali smo Šolski center Nova Gorica in se v njihovem laboratoriju udeležili dveh delavnic: delavnice 3D tiska in delavnice izdelave makete semaforiziranega križišča. Sprejela sta nas profesor Uroš Polanc iz ŠC Nova Gorica in Luka Vogrinčič iz Računalniškega društva Nova Gorica. Najprej sta nam razkazala laboratorij nato pa so se učenci razdelili v dve skupini in udeležili delavnic. Vsi učenci so aktivno sodelovali, se seznanili z osnovami 3D tiskanja ter sami izdelali maketo semaforiziranega križišča.

Na ekskurziji so se nam pridružili tudi nadarjeni učenci iz OŠ Dutovlje. Tako da so učenci imeli priložnost, da se spoznajo, navežejo stike in se družijo med sabo.

šolski svetovalni delavki Karmen Tavčar in Meta Pavletič P.

cof
cof
cof
cof
cof