Tudi letos je učence podružnične šole Lokev tretji petek v mesecu novembru pričakal tradicionalni slovenski zajtrk (črni kruh, med, maslo, mleko in jabolko).

Učenci so dan prej v podaljšanem bivanju pripravili pogrinjke za okrasitev mize. Po zajtrku so imeli sadno delavnico. Iz sadja so napravili zanimive dekoracije (palme, metulja, bučo s sadnimi nabodalci) in smutije.

Na ta dan sta jih obiskala čebelar g. Mirko Furlan in medicinska sestra ga. Ana Furlan.

Čebelar jim je letos pripravil posebno presenečenje. S seboj je prinesel vosek, katerega je stopil in ga vlil v kalupe. Vsak učenec je dobil svoj izdelek iz voska. Napravil jim je tudi svečo iz voska. Odgovarjal je na zastavljena vprašanja o življenju in pomenu čebel.

Medicinska sestra pa jim je povedala o zdravi prehrani in osebni higieni.

Aktiv PŠ Lokev