V okviru 66. Gostinsko turističnega zbora je 11. novembra v Grand Hotelu Union Ljubljana potekalo državno tekmovanje desetega tekmovanja za Zlato kuhalnico. Za priznanja, praktične nagrade sponzorjev in velikanske kuhalnice so se potegovali učenci šestnajstih osnovnih šol, ki so na regijskih tekmovanjih dosegali najboljše rezultate. Našo šolo so zastopali učenci iz 8. D razreda: Štefan Sedmak, Ela Ferfolja in Enei Bole.

Učenci so kuhali iste jedi kot na regijskem tekmovanju: leteče žgance s praženim krompirjem in ljubljanske skutne palačinke, ki so jih nato tudi lepo servirali in postavili vsem na ogled na razstavno mizo.

Učenci naše šole so dosegli 2. mesto in osvojili velikansko srebrno kuhalnico. Poleg ogromne kuhalnice so dobili povabilo v Vilo Podvin na kuharsko delavnico pod mentorstvom chefa Uroša Štefelina in izlet v Lipico.