Sežanci se v tem in prihodnjem tednu v šolo »vozimo« s Pešbusom.

45 učencev, ki so se priključili akciji, prihaja zjutraj v spremstvu odraslih oseb v šolo. Tri proge, rdeča, modra in zelena, so opremljene s postajališči, kjer otroci čakajo na Pešbus. Zahvaljujoč spremljevalcem (starši, stari starši in učitelji) prihajajo naši učenci v šolo nasmejani in polni energije.

Prijavljeni otroci so prejeli vozovnice in dobijo žige za vsakodnevno opravljene poti ter nalepke za nagrado po tedenski udeležbi.

“Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.”

 

Katja Trampuž

Vodja ekipe za izvajanje Pešbusa