Spoštovani starši,

Obveščamo vas, da so se na glavah nekaterih otrok pojavile uši, opažamo jih na razredni stopnji.

Zato Vas prosimo, da svojim otrokom vsak dan temeljito pregledate lasišče in v primeru, da opazite uši, primerno ukrepate in jih pri svojem otroku odpravite. Otrok naj nekaj dni ostane doma, v šolo pa naj pride šele takrat, ko so uši popolnoma odpravljene. Uši se pojavljajo tudi v čistih in redno negovanih laseh!

Za odpravo uši je potrebno vsakodnevno negovanje lasišča. Če jih opazite, v lekarni kupite sredstvo za zatiranje uši in ga po priloženih navodilih uporabljajte toliko časa, da uši popolnoma odpravite. Šampon ne odstrani gnid, zato gnide odstranite z rokami in jih zmečkajte ali kupite tekočino, ki jih raztopi. To lahko traja 14 dni ali več.

Nasvet lahko dobite tudi v zdravstvenem domu pri vašem zdravniku. Lasišče pregledujte tudi potem, ko ste uši odpravili. Operite tudi posteljnino. Vzmetnico, vzglavnik in prevleke v avtu poškropite z Biokilom. Uši se bomo znebili šele takrat, ko jih boste vsi starši pri svojem otroku odpravili!

Vodstvo šole