Z učenci 7. c in 7. d razreda bomo preživeli naravoslovni teden od 30. 9. – 4. 10. 2019 v Livških Ravnah nad Kobaridom.

Po malici v Kobaridu smo se peš podali do Ribogojnice Soča, kjer smo si ogledali gojitvene bazene potočne zlatovčice, šarenke, soške postrvi in podusti. Prisostvovali smo tudi pri selitvi rib iz manjšega v večji bazen.

Pot smo nadaljevali do Kobariškega blata, kjer so nas podučili, katere ptice gnezdijo v okolici. Ker vsem to ni bilo najbolj zanimivo, so se urno podali z učiteljem Zoranom do Kostnice.

Po prihodu v dom smo se razdelili po sobah in pojedli kosilo. V popoldanskem času smo se razdelili v tri skupine, ki se bodo tekom tedna menjavale. Ena skupina se je preizkusila v lokostrelstvu, druga je proučevala glive, tretja pa si je ogledala jamo in prisluhnila ljudskemu izročilu o krivopetah.

Po večerji smo se odpravili na nočni pohod proti Kuku, ki ga je prekinila gosta megla. Spustili smo se nižje na greben in si ogledal razsvetljene vasi in mesta.

Utrujeni smo se vrnili v dom, se umili in legli k zasluženemu počitku.

Za spremljevane učiteljice: Neža Pahor