Učenci zgodovinskega in geografskega krožka ter njihovi mentorji smo se udeležili ekskurzije v Nemčijo.

Ogledali smo si taborišče Dachau, kjer so nas pretresle grozote, ki jih je povzročila nacistična Nemčija v času 2. svetovne vojne. V Münchnu smo si ogledali olimpijski park in uživali v razstavnem salonu avtomobilov BMW. Sprehodili smo se tudi skozi staro mestno jedro in spoznali njegove znamenitosti.

Naslednji dan smo se z ladjico popeljali po jezeru Chiemsee ( Bavarsko morje). Ogledali smo si otok Herreninsel (Moški otok), na katerem si je kralj Ludvik II. Bavarski dal zgraditi razkošno palačo z velikimi vrtovi.

Popoldan smo se s posebnim rudniškim vlakcem popeljali v globine rudnika Berchtesgaden . Spuščali smo se tudi po rudniških drčah in se z ladjico popeljali po slanem jezeru. Spoznali smo , kako je sol nastala in kako so jo pridobivali.

Učenci so na ekskurziji uživali in spoznali veliko novega. Pohvaliti jih moramo tudi za primerno vedenje in točnost. Pohvalila jih je tudi vodička Lidija.

Mentorja: Darja in Danilo

rhdr