V petek, 22.3.2019, so učenci 1.r. z učiteljicami izvedli zanimiv športni dan.

Skupaj z bodočimi prvošolci in njihovimi vzgojiteljicami so se zbrali na igrišču pred šolo. Učitelj Konrad Božeglav je s svojo ekipo popestril vsebino športnih iger. Po uvodnem pozdravu so se vsi otroci razdelili v 15 skupin. Skupaj z animatorko Ajdo Božeglav so zapeli pesem Ko si srečen.

Skupine so se po določenem času na znak krožno pomikale od postaje do postaje. Otroci in učenci so se preizkusili v različnih športnih aktivnostih.

Ko so vse skupine opravile nalogo, so se vsi zbrali na spodnjem igrišču in ob glasbi ter plesni animaciji zaključili športni dan. Otroci iz vrtca so se poslovili, prvošolci pa so nadaljevali z rajanjem.

Cilj srečanja je bil dosežen, saj so se vsi trudili po najboljših močeh, se družili in se imeli zelo lepo.

Razšli so se z obljubo, da se kmalu zopet srečajo.

Za aktiv: Breda Čuk in Smiljana Bratuž

Fotografije: Nadja Vovk