Deset učencev naše šole je spretno prepletalo najprej s tremi vejicami, nato pa celo s petnajstimi naenkrat. Vsak učenec je izdelal svojo košaro, ki bo nekaj časa na šolski razstavi. Nato pa jo bodo z velikim veseljem odnesli domov in vanj spravili svoje ljube stvari.

Za pomoč se zahvaljujemo dekletom iz Zavoda Dobra pot.

SSKJ: Beka: grm ali drevo z dolgimi, šibastimi vejami:
Košare

Wikipedija: Beka je drevo z dolgimi, upogljivimi šibami, ki so jih v preteklosti veliko uporabljali za pletenje košar in drugih predmetov ter za vezanje v vinmogradih. Drevo zraste povprečno od 4 do 5 metrov v višino, lahko pa celo do 10 metrov. Skorja drevesa je rjava in razpokana na deblu, veje pa imajo rumeno in gladko lubje. Listi, ki so dolgi do 10 cm so suličasto oblikovani ter imajo nepravilno rahko narezan rob. Na veje so nameščeni premenjalno, imajo kratek pecelj in v jeseni odpadejo. Zgornja stran listov je gladka in zelena, spodnja pa srebrno siva in poraščena z gostimi, zelo kratkimi dlačicami. Drevo se razmnožuje s potaknjenci in preko semen, kmetje pa pogosto drevo razmnožijo s tako imenovanimi »grebenicami«, vejami, ki jih zakopljejo v zemljo, da poženejo korenine, nato pa odrežejo del, ki poganja z matičnega drevesa.