V četrtek, 6. decembra 2018, smo si z učenci, ki obiskujejo izbirne predmete Šport za sprostitev in Šport za zdravje ogledali Svetovno prvenstvo v biatlonu na Pokljuki. Po prijavi na razpis, nam je avtobusni prevoz omogočila Zavarovalnica Triglav, za kar smo jim zelo hvaležni. Poleg nas, si je tekmo ogledalo blizu 2000 otrok iz vse Slovenije.

Vzdušje je bilo pravo navijaško, sploh z odlično uvrstitvijo našega vrhunskega biatlonca Jakova Faka, ki je za las zgrešil stopničke. Moška tekma je bila na 20 km, ženska pa na 15 km. Organizatorji so poskrbeli tudi za spremljevalni program in podelitev nagrad za najboljše navijaške šole in najboljše transparente.

Na prireditveni oder so prišli naši biatlonci in se tako predstavili otrokom in jim podelili nagrade Zavarovalnice Triglav. Nastopil je tudi priljubljen pevec Challe Salle, ki je s svojimi pesmimi navdušil mlado občinstvo.