5. 12. 2018 smo z učenci likovnega snovanja odšli v Ljubljano na prvi organiziran ogled Narodne galerije. Ni običajno, da se učenci pri predmetu likovne umetnosti srečujejo z galerijami in dogajanjem v njih, zato smo se odločili, da osrednjo slovensko ustanovo za starejšo umetnost ob njeni 100-letnici obiščemo tudi mi.

Ob tej priložnosti so za učence pripravili Mega kviz, ki jih je vodil preko petih sklopov, in sicer 100 let Narodne galerije, Svetovljanska slikarka, Pesmi iz galerije, Za umetnino in Galerijski potep. Pod vodstvom strokovnjakov so učenci spoznali Narodno galerijo in ob tem reševali Mega kviz. Zabaven in poučen način učenja jim je omogočil širjenje znanj in obzorij s področja kulture. Narodna galerija  je s svojo mogočno podobo pustila prijeten vtis na vsakem izmed nas.

dav
dav
dav