Z učenci 7. a in 7. d razreda smo se odpravili v Livške Ravne nad Kobaridom, kjer bomo preživeli en teden v CŠOD Kavka v šoli v naravi.

Najprej smo se ustavili v Kobaridu in se peš podali do Ribogojnice Soča. Tamkajšnji zaposleni so nam pokazali gojitvene bazene potočne zlatovčice, šarenke in soške postrvi.

Sprehodili smo se po delu tematske poti Kobariško blato, uživali v pokrajini in se ustavili pri opazovalnici ptic.

Po vselitvi smo pojedli kosilo in se razdelili po skupinah. Ena skupina je raziskovala mahove in lišaje, druga je obiskala Kavkno jamo in si ogledala kamnine v okolici, tretja pa se je učila preživetja v naravi z gradnjo zasilnega bivališča. Po večerji smo se odpravili na krajši nočni pohod. Kljub burji in rahlemu naletavanju snega, smo imeli čudovit razgled na osvetljeno Furlansko nižino.

Po nočnem počitku smo se prebudili v zasneženo in mrzlo jutro. Najpogumnejši so začeli z gradnjo igluja, ostali pa so zimsko idilo raje opazovali skozi okno. Oba razreda sta se preizkusila v lokostrelstvu in pripravi kobariških štrukljev, ki smo jih z veseljem pojedli za večerjo.

Prosti čas si polepšamo s petjem in glasbenimi instrumenti.