V sredo, 3.10.2018, so se naši devetošolci udeležili  dogodka »Deficitarni in obetavni poklici 2018«, ki ga že več let zapored organizira Območna obrtno-podjetniška zbornica Sežana. Namenjen je predstavitvi srednjih šol in programov, s poudarkom na deficitarnih poklicih. To je ena od aktivnosti, ki učencem devetega razreda olajša odločitev, katero srednjo šolo in program izbrati ob koncu šolanja v osnovni šoli.

Radovedni devetošolci petih kraško – brkinskih osnovnih šol so na 12 stojnicah srednjih šol spoznavali deficitarne in obetavne poklice in izbirali svoj sanjski poklic. Obiskali so tudi odlična podjetja ter se na lastne oči prepričali o praktični uporabi znanja.

Verjamemo, da  jim bo odlična predstavitev poklicev olajšala odločitev za izbiro »pravega« šolskega programa, ki jih bo usposobil za opravljanje poklica, ki jim bo še dolgo v veselje in ponos.