Na Podružnici Lokev so imeli v soboto, 29. 9. 2018, zanimiv in razgiban dopoldan.

Učenci so se skupaj s starši, otroci iz vrtca in drugimi obiskovalci najbolj razveselili prenovljenega šolskega igrišča.

S pomočjo občine Sežana, KS Lokev, matične šole in staršev ima šola na igrišču dva košarkaška koša in dva rokometna gola.

Ta sobota je bila za učence posebna tudi zato, ker so ob prisotnosti staršev in drugih obiskovalcev ob obnovljenem zidu pri lokavskem pokopališču, podpisali posvojitveni list varuha kraškega suhega zidu. S tem so se zavezali, da bodo skrbeli in ohranjali našo kulturno dediščino.

Dopoldan so zaključili s športnimi igrami in likovno delavnico. Obiskovalci pa so si lahko na šolski tržnici izbrali nekaj izdelkov, ki so jih pripravili učenci.