Mesec december je bil na naši šoli praznično obarvan. Okrašene učilnice in hodniki so nas popeljali v čaroben predpraznični čas.

V 1. razredih se je dan začel z odpiranjem škatlic, v katerih so bile naloge presenečenja. Učenci so jih z veseljem opravljali. Škratki, ki so jih poslali decembrski dobri možje, so jih opazovali in nadzirali njihovo obnašanje. Obiskala sta nas kar dva dobra moža. Miklavž nam je pustil sladko presenečenje, dedek Mraz pa igre, ki jih pridno igramo med odmori. Z dedkom Mrazom nas je obiskal tudi čarovnik Toni, ki nas je nasmejal s svojimi triki.

Vsi smo sodelovali na dobrodelnem prednovoletnem sejmu z izdelki, ki smo jih izdelali sami.

V Kosovelovi knjižnici smo poslušali zanimivo pravljico in izdelali novoletne voščilnice.

V zadnjem tednu smo za malico imeli praznični banket v šolski jedilnici. Na praznično okrašeni mizi smo si lahko sami izbrali različne jedi in jih z velikim veseljem pojedli.

Zadnji dan pred počitnicami smo veselo zarajali in si zaželeli vse dobro v prihajajočem letu.

Za aktiv 1. razreda: Breda Čuk in Helena Škabar Tučka