V sredo, 27. 9. 2023, sta učence obiskali medicinski sestri Ana Furlan in Aleša Birsa, ki sta otrokom predstavili načine ohranjanja zdravja. Poudarili sta pomen ustne in telesne higiene, zdrave prehrane ter gibanja na svežem zraku. Po malici, ki so jo imeli nekoliko prej, so se odpravili na bližnji travnik, kjer so izvedli jesenski kros. Učenci so pred tekmovanjem prisluhnili zgodbi z naslovom Zmagal bom in razmišljali o sodelovanju, pomoči in navijanju za drugega. Učenci so se pomerili med seboj v štirih skupinah in prav vsi so pritekli na cilj. Po krajšem odmoru z zdravimi prigrizki so spoznali še štafetni tek in se za konec igrali v gozdu skrivalnice. Ko so prispeli nazaj v šolo, so vsi učenci prejeli priznanja za sodelovanje, saj so se vsi potrudili po svojih najboljših močeh. Najhitrejši so prejeli priznanja za osvojeno 1. mesto.