Če se to sprašujete, vam učenci 3. razredov lahko odgovorijo pritrdilno. Našli smo še zadnjo kmetijo v Sežani. V četrtek, 12.10.2023, nas je domačem brjaču pričakal g. Pavel Husu. Prisluhnili smo njegovim opisom življenja, ko je bil še otrok in je pasel krave v okolici Sežane. Učenci so prijeli za grablje, vile, »sapon«… Pogledat so nas prišle kokoši iz kurnika. Učenci so pobožali zajce v zajčniku in si celo od blizu ogledali hlev. Kaj so v njem zagledali, je bilo presenečenje. Najprej so živali zavohali, potem pa so si ju pobliže ogledali. Kaj sta bili ti dve živali? Telici. Ja prav ste prebrali, v Sežani imamo celo dve telici.

To pa so povedali učenci:

Matea iz 3.a je navdušil traktor Lamborgini.

Uli je bilo zanimivo slišati kravje mukanje v živo.

Oliver si je zapomnil, da je kmetija stara že 250 let.

Uroš ve, da sta telici stari 19 mesecev.

Aleksander in Jelena sta se strinjala, da so zajčki »ful lušni«.

Melina, Alina, Rebeka, Benan…. so prvič prijeli v roke vile.