V četrtek, 23. 3., in petek 24. 3. 2023, je prve razrede obiskala ga. Mojca Uršič, zaposlena na Komunali Sežana. Predstavila nam je pravilno ločevanje odpadkov. Spoznali smo vrste embalaže in zakaj je ta sploh potrebna, kako si lahko doma uredimo način zbiranja odpadkov in kaj v posamezne zabojnike zbiramo na ekoloških otokih.

Naredili smo tudi poskus, s katerim smo prikazali, zakaj je potrebno stiskanje plasten in tetrapakov, preden jih odvržemo v zabojnik. Tako smo sami ugotovili, kako prihraniti prostor v zabojnikih. Gospa Mojca pa je v imenu Komunale Sežana tudi vsakemu od nas podarila beležko in pisalo iz recikliranih materialov ter poučno publikacijo z naslovom Jaka pomaga naravi.

Veseli smo bili obiska in novih spoznanj, kako lahko poskrbimo za naše okolje.

Za aktiv 1.razredov Urška Doles in Katja Guštin