Zadnji mesec v letu je bil praznično obarvan. Okrašene učilnice in hodniki so nas popeljali v čaroben predpraznični čas. Vsak dan se je v 1.razredih začel z odpiranjem naloge presenečenja, katero so učenci z navdušenjem opravili. Škratki, ki so jih poslali decembrski dobri možje, so nas opazovali in nadzirali naše obnašanje. Ker smo bili dokaj pridni, nam je že Miklavž pustil sladko presenečenje. Pisali smo tudi Božičku, mu narisali risbice ter jih odnesli v ovojnici na pošto. V šoli pa nas je obiskal zadnji od treh dobrih mož, dedek Mraz. Pred njegovim prihodom smo si ogledali baletno predstavo »Mavrična ribica«. Z dedkom Mrazom smo sproščeno poklepetali, zapeli in se fotografirali. Ko smo prišli v razred, nas je čakalo presenečenje – darilo. V njem so bile družabne igre, s katerimi si polepšamo vsakdan.

Za aktiv 1. razreda: Breda Čuk in Helena Škabar Tučka