V tednu med 19. in 27. novembrom 2022, ko je potekal Evropski teden zmanjševanja odpadkov, smo se tudi na naši šoli Srečka Kosovela Sežana vključili z malo drugačno zamislijo.

Ker na šoli, predvsem v garderobah, vedno ostajajo pozabljena oblačila, sem si zamislila, da bi pripravila razstavo pozabljenih oblačil.

Oblačila sem s ščipalkami obesila na pano, si zamislila napis v asociaciji s pravljico Kdo je Vidku napravil srajčico in prilepila plakat Trajnostni tekstil.

Pano z oblačili smo postavili na vhod šole, da so ga videli otroci in starši ob prihodu ali odhodu iz šole. Učenci, ki so prepoznali svoje pozabljeno oblačilo, so povedali učiteljici, ki jim ga je izročila. Na izpraznjeni prostor smo pripeli drugo oblačilo.

Ugotavljam, da je v tem tednu kar nekaj učencev našlo svoja oblačila. To pomeni, da je bila akcija uspešna. Verjamem pa tudi, da jo bo potrebno še večkrat ponoviti.

Vesna Sovdat, vodja podaljšanega bivanja