V torek, 20. 9. 2022, so se učenci peš odpravili na Belajevo domačijo, ki je v Kačičah. Od Lokve do tja so potrebovali 1 uro in 15 minut, prehodili pa so 4,4 km. Jutro je bilo hladno, malo je že dišalo po jeseni, a topli sončni žarki so jih kar hitro ogreli. Ko so prišli v Kačiče, so bili nekateri že v kratkih rokavih. Na domačiji Belajevih jih je pričakala Andrejka Cerkvenik s svojimi zelišči in svilenkami. Če vam otroci doma morda niso povedali, kaj so svilenke, najdite odgovor na spodnjih slikah.

Gostiteljica Andrejka je učence popeljala na ogled zelišč. Učenci so vonjali in prepoznavali najrazličnejša zelišča. A ne samo to, ko so imeli malico, so jih tudi okušali. Malico so pojedli sredi zeliščnih gredic in v marsikaterem sendviču se je znašel timijan, kraški šetraj in pehtran. Učenci so se odžejali z vodo, v katero so dali zelišča. Učenci ter učiteljice PŠ Lokev se gostiteljici najlepše zahvaljujejo za topel in domač sprejem ter za vse, kar jim je povedala. Polni vtisov so se vrnili nazaj v šolo.

Aktiv PŠ Lokev

01-1

Slika 1 of 14