V ponedeljek, 20. 6., so se učenci po kosilu v PB sproščali na poletni plaži na šolskem igrišču. Z vodnimi igrami, igračami, sončno kremo in kopalkami so se počutili kot na morju ali ob bazenu. Popoldan, ob 18. uri, so se vsi ponovno vrnili v šolo. Njihovi starši so pripravili druženje ob koncu šolskega leta na šolskem igrišču. Skupaj so igrali športne igre, jedli pice, skupaj peli vsem poznane pesmi in se posladkali s slastnimi palačinkami in pecivom. Po skupnem fotografiranju so starši otrokom zaželeli lahko noč. Učencem se je končno uresničila želja, da ponovno prespijo v šoli. Prav vsi učenci so ostali. Malo so še uživali zunaj v toplem poletnem večeru, potem pa pospravili in si šli pripravit ležišča v knjižnico in zgornjo učilnico. Ker so bili že utrujeni, so namesto »pižama party« raje izbrali »kino«. Gledali so risani film Rio in se ob njem tudi nasmejali. Ob 22. uri so se odpravili spat. Nekateri so zaspali takoj, nekateri pa šele proti polnoči. Naslednje jutro so se zbudili spočiti in pripravljeni na novi dan. Pospravili so ležišča in odšli na zajtrk. Po zajtrku so se odpravili na travnik. Najprej so z vajo čuječnosti začutili poletni dan. Opazovali so živali, cvetlice in trave. Ker so bili travniki že pokošeni, niso dobili dovolj cvetlic za izdelovanje venčkov. So pa napravili lep poletni šopek. Iz trave so izdelovali stolčke, strašila motovila in gnezdeca.

Ker je postajalo vroče, so se po 10. uri vrnili v šolo. Tam jih je za malico pričakal še en kupček palačink, ki jim jih je spekla Jasmina.

Aktiv PŠ Lokev