V sredo, 1. 6. 2022, s pričetkom ob 16.30, je bilo v Kopru na atletskem stadionu organizirano področno tekmovanje za osnovne šole Obalno-Kraške in Notranjske regije, katerega se je udeležila tudi naša šola.

Učenci so tekmovali v dveh kategorijah in sicer mlajši in starejši učenci-ke. Dosegli so naslednje rezultate:

• 2. mesto v metu vortexa; Vita Žigon Simčič, 7.r
  • 1. mesto v teku na 60m; Živa Pfefer, 7. r
  • 2. mesto v teku na 300m; Naja Mevlja, 7.  r
  • 1. mesto v metu vortexa; Nina Drofenik, 8.  r
  • 1. mesto v skoku v višino; Neža Bevčič, 9. r
  • 1. mesto štafeta 4x100m; Živa Pfeifer, Lina Kariž, Ana Orel in Hana Nada Legiša

Odlično so se odrezali tudi ostali tekmovalci: Ela Trampuž (5. mesto, 60m), Angelina Spera (4. mesto, 300m), Matevž Tučka (5. mesto, 60m), Sara Matko (5. mesto met vortexa).

Prav vsem športnikom iskreno čestitamo!

Za Živo, Lino, Hano, Ano, Nino, Vito in Najo pa bomo stiskali pesti tudi v sredo, 8. junija, saj se bodo udeležile finalnega državnega   tekmovanja za osnovnošolce, ki bo potekalo v Mariboru.

Tekst in fotografije:

prof. športa: Katja Kovač