3. razredi smo imeli v četrtek, 24.3.2022, tehniški dan z naslovom »Ročne spretnosti«. Obiskali smo Višjo strokovno šolo v Sežani za oblikovanje materialov in fotografijo. Srečali smo se s profesorjem in akademskim slikarjem Simonom Kastelicem, ki nam je razkazal atelje, kjer študentje oblikujejo izdelke iz različnih materialov. Učence je najbolj presenetilo to, da v ateljeju ni stolov, saj študentje večino časa ustvarjajo stoje. Nato nas je sprejela profesorica fotografije Katarina Sadovski in nam s svojimi študenti predstavila »igro svetlobe«. Učence so navdušile fotografije, saj niso pričakovali »čarovnije s svetlobo«. Obiskali smo še kamnoseško delavnico, kjer nam je profesor Matej Perčič skupaj z študentoma predstavil orodje, delo kamnoseka in izdelke, ki v delavnici nastajajo.

 V šoli so se učenci preizkusili v šivanju gobelinov. Nekateri so ugotovili, da je to zelo pomirjujoča dejavnost, drugi so se pa precej »potili«, vendar smo s skupnimi močmi pridno pretikali iglo.

Maša Sadovski, učiteljica v 3.r