Glede na epidemiološko situacijo v tem šolskem letu izvedba informativnih dni, ki so s šolskim koledarjem predvideni za 12. in 13. februarja 2021, v srednjih šolah in dijaških domovih ne bo mogoča. To velja tudi v primeru, če bi pouk sicer potekal v šolah, saj gre za dogodek visokega tveganja, ob katerem se združuje veliko število učencev iz različnih delov Slovenije, pri čemer pa prihaja tudi do izrazito povečane uporabe sredstev javnega prevoza.

Zato bodo srednje šole in dijaški domovi svoje predstavitve pripravili preko spletnih predstavitev.

Z namenom da bi bile informacije v zvezi z izvedbo informativnih dni zbrane na enem mestu in čim bolj pregledne, so pripravili sezname srednjih šol in dijaških domov. Informacije so objavljene na spletnih straneh Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport na naslovu: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/ .

Lahko pa si jih ogledate v priloženih dveh dokumentih.

Izkoristite predstavitve, saj vam bodo sigurno olajšale odločitev, kateri program in srednjo šolo izbrati.

Šolska svetovalna služba