Lep petkov dan je učence PŠ Lokev zvabil ven na športni dan.

Odpeljali so se do vznožja Vremščice, kjer je samo nežno pihalo. Kaj pa proti vrhu? Pričakala jih je burja, ki jim je razkuštrala laske, uščipnila v lička in jih pognala vse do kmetije na Vremščici. Tam jih je pričakal Janin in Petrov tata, kateri dela na tej kmetiji. Najprej so pojedli malico in poskusili ovčji sir z Vremščice. Po malici so si ogledali sirarno in spoznali, kako iz mleka pridobijo sir. Od tam so šli na ogled kmetije. Spoznali so krškopoljsko svinjo z mladički in opazovali striženje ovce. Ko so se vračali v dolino, jih je na pol poti pričakal Dajanin in Lunin tata.  Pokazal jim je jadralno padalo in jim povedal kar nekaj zanimivosti o tem športu.

Učenci so povedali, da jim je bilo na športnem dnevu zelo lepo. Najbolj všeč jim je bil ogled sirarne, striženje ovce, prašički in tudi burja :-)

Aktiv PŠ Lokev