Dnevi pred počitnicami so bili na podružnici bogati z dogodivščinami. V petek so učenci pred vrtcem pričakali Deželaka Junaka, ki že vrsto let zbira prispevke za počitnice otrok iz socialno šibkih družin.

Učenci so prve poletne dneve veliko preživeli v naravi. Ogledali so si različna življenjska okolja. Okušali češnje, višnje, ribez in murve. Pri kalu so opazovali paglavce, žabice, belouško in zlate ribice. Najbolj pa jih je očaral kačji pastir.

Dan pred zaključkom pouka so povabili najožje družinske člane na zaključno prireditev. Učenci so se predstavili z igrico Obiskali so nas Marsovci. Učenci 4. razreda so se še posebej poslovili od lokavske šole z igrico Muce razrešijo kriminalni primer in lepimi presenečenji. Obiskovalce je nagovorila tudi gospa ravnateljica.

Zadnji dan pouka so učenci obeležili dan državnosti s kratko proslavo in podelitvijo spričeval ter priznanj.

Učiteljice so zaželele učencem lepe počitnice s pesmico:

 

KAJ MORAŠ MED POČITNICAMI STORITI

(F. Lainšček)

 

Šolske skrbi in stvari

moraš v predal zakleniti,

da ti ne morejo počitnic greniti,

 a tudi ne pobegniti.

 

Nato moraš počitnicam

natančno dneve prešteti

in vsak dan moraš nekaj

hoteti, želeti, početi.

 

Aktiv PŠ Lokev