V zimskih mesecih, ko na vrtu ni veliko dela, učenci in učiteljice ekošolskega vrta izkoristimo čas za pridobivanje novega znanja.

V sredo, 22. 1. 2020 smo v goste povabili profesorja Uroša Ipavca.

V učilnici je učencem predstavil vrste semen, jim nazorno pokazal, kako jih pravilno shranjujemo in razložil zapise na embalaži.

Ali ste že slišali za tretirano, tj. s pesticidi obdelano seme. To je z njimi zaščiteno pred skladiščnimi škodljivci in boleznimi. Tretirano seme mora biti na embalaži izrecno označeno in ga sadimo z zaščitnimi rokavicami. Vrtičkar bi utegnil nanj naleteti predvsem pri metuljnicah oz. stročnicah.

Na šolskem vrtu ga ne uporabljamo, ker pridno skrbimo, da si seme čez leto pripravimo sami.

Nato smo vsi skupaj odšli na vrt, kjer smo si ogledali zimski rez sadnega drevja. Najbolj hrabri so se v njem tudi preizkusili.

Ob tej priložnosti bi se zahvalili prof. Urošu in Kmetijsko gozdarskemu zavodu Nova Gorica za svetovanje in sodelovanje.

Vesna Perhavec